Wielka tajemnica wiary
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej aktywności

XXIX NIEDZIELA

zwykła w ciągu roku

18 października 2020 r.

l. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w tym czasie zmagania się z pandemią.

4.  Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe, a po nim odprawiamy wieczorną Eucharystię. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

7. Do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowych, które odprawimy 2 listopada o godz. 8.00 i o godz. 18.00 oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. wraz z odmówieniem jednej tajemnicy różańcowej począwszy od 3 listopada.

W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 9.30 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania

8. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

9. W związku z obostrzeniami wynikającymi z wejściem powiatu tucholskiego w strefę czerwoną, zawieszamy spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

10. Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.