Zgłoszenia chorych
„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”
Kościół św. Bartłomieja z bliska
Zaproszenie do Liturgicznej Służby Ołtarza
Zaproszenie do scholi parafialnej "Nasze Nutki"

I Niedziela ADWENTU

28 listopada 2021 r.

l. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

2.  Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4.We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

7. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętych będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.

Zachęcamy do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30 do 18.00 oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek, w naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci odprawiającym nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca od godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania od godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na spotkanie.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.45 śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.   Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu pokuty 15 minut przed każdą Mszą św.

9. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek, 3 grudnia od godz. 9.00 – Osiedle Leśne; w sobotę, 4 grudnia od godz. 9.15 – pozostała część parafii.

10. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2022.

11. Przyszła niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.