LIST DO WIERNYCH PARAFII TUCHOLSKICH W SPRAWIE KOLĘDY
„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”
Kościół św. Bartłomieja z bliska
Zaproszenie do Liturgicznej Służby Ołtarza
Zaproszenie do scholi parafialnej "Nasze Nutki"

II Niedziela

zwykła w ciągu roku

17 stycznia 2021 r.

l.  Przypominamy o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc.

Zachęcamy do skorzystania z transmisji internetowych Mszy Świętej z naszego Kościoła parafialnego dostępnych na kanale YouTube.

Dziękujemy również tym, którzy okazują troskę o naszą parafię i przelewają ofiary na konto parafialne.: BS Koronowo O/Cekcyn — Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Bartłomieja Ap.,  ul. W. Witosa 3, 89-501 Tuchola     92 8144 0005 2007 0075 0165 0001

Za złożone ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać

2. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

4.  W środę podczas nowenny, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

6. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.