Zgłoszenia chorych
„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”
Kościół św. Bartłomieja z bliska
Zaproszenie do Liturgicznej Służby Ołtarza
Zaproszenie do scholi parafialnej "Nasze Nutki"

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021 r.

l.  Pragniemy przypomnieć, że w związku z zarządzeniem władz państwowych oraz apelu władz kościelnych w Mszach Świętych, w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 15 osób. Dlatego też dajmy możliwość uczestniczenia we Mszy św. w kościele tym, którzy mają zamówioną intencję.

Przypominamy o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

Zachęcamy do skorzystania z transmisji internetowych Mszy Świętej z naszego Kościoła parafialnego dostępnych na kanale YouTube.

Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, w Biurze Parafialnym i na nasze konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność. Za złożone ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. Konto parafialne.: BS Koronowo O/Cekcyn — Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Bartłomieja Ap.,  ul. W. Witosa 3, 89-501 Tuchola     92 8144 0005 2007 0075 0165 0001

2. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne.

3. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odprawimy po  Mszy Świętej o godz. 18.00. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.