Zgłoszenia chorych
„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”
Kościół św. Bartłomieja z bliska
Zaproszenie do Liturgicznej Służby Ołtarza
Zaproszenie do scholi parafialnej "Nasze Nutki"

V Niedziela Wielkanocy

15 maja 2022 r.

l. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a  w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodych, które odbędzie się dn. 4 czerwca 2022 r. w Lednicy. Wyjazd z Dworca w Tucholi o godz. 9.00, zaś powrót w późnych godzinach nocnych. Koszt to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub poprzez formularz internetowy na naszej stronie parafialnej.

6. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież na kolonie organizowane przez naszą parafię.

Tegoroczne wakacje planujemy w dniach 25-29 lipca 2022 r. w Ośrodku "Na Górce" w Miechucinie połączone z zajęciami zielonej szkoły.  Zapewniamy wyżywienie, przejazd, atrakcje i zajęcia w zielonej szkole oraz nocleg.

Koszt to 350 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.