Rodzinny Bal Świętych 2019

XXVIII Niedziela zwykła

w ciągu roku

13 października 2019 r.

l. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

2. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

3.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa:

• dorosłych – w dni powszednie, o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  • dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, katechetów i wychowawców otoczmy naszymi modlitwami.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

6. W piątek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

8. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

9. Do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowych, które odprawimy 2 listopada o godz. 8.00 i o godz. 18.00 oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. wraz z odmówieniem jednej tajemnicy różańcowej począwszy od 3 listopada.

W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 9.30 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

10. Nauka dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w sobotę, 19 października o godz. 10.00 w salce katechetycznej przy Biurze Parafialnym.

11. Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 27.10.2019 r. na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „III Rodzinny bal świętych".

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej