V Niedziela

WIELKANOCNA

19 MAJA 2019 r.

l. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem majowym.

4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

5. Zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd do Lednicy na spotkanie młodzieży, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r.

Zapisy na wyjazd na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Lednica 2019 - XXIII Spotkanie Młodych lub pod nr tel.: 601166196.

6. Weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w Tucholi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w dniach 21 – 23 czerwca br. Zapisów można dokonywać przez stronę  www.ewangelizacjapelplin.pl  (trzeba wejść w zakładkę Weekend dla narzeczonych). Liczba miejsc jest ograniczona.

7. „Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia    urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie www.darna100.pl”.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających    drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie    się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62)oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

9. Zapraszamy serdecznie  dzieci i młodzież wraz z rodzicami na wyjazd do zoo w Gdańsku, który odbędzie się 25 maja 2019 r. w godzinach od 7.00 do 17.00.

W programie: wizyta w Oliwskim zoo / przejażdżka po zoo kolejką retro, wizyta w małym zoo, park linowy. Spacer po molo w Sopocie. Wizyta w McDonald’s (zakupy we własnym zakresie).

Koszt wyjazdu – 90 zł. od osoby (bez wejścia do parku linowego 70 zł). Zapisy przez naszą stronę internetową w zakładce "Rodzinny wyjazd do zoo w Gdańsku" lub u ks. Marcina, nr tel.: 601166196.

10. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu w dniach 31.05-1.06.2019. Zapisy w biurze parafialnym parafii Bożego Ciała w Tucholi oraz pod numerem telefonu: 52-33-63-821. Z uwagi na nałożenie się w tym roku terminu pielgrzymki z terminem spotkania młodych w Lednicy, bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy w celu weryfikacji potrzeby zorganizowania autokaru na drogę powrotną.

11. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.