Małżeństwo

Chrystus podniósł przymierze kapłańskie mężczyzny i kobiety do godności sakramentu. Sakramentalne przymierze małżeńskie jest obrazem jedności i uczestnictwa w miłości, jaka istnieje pomiędzy Chrystusem i Kościołem.
Małżonkowie włączeni w miłość Bożą realizują sakramentalną jedność, nierozerwalność i wierność małżeńską skierowaną ku zrodzeniu i wychowaniu potomstwa.
Małżonkowie przyjmujący w miłości służbę życiu poprzez urodzenie dzieci, wychowanie i chrześcijański styl życia, tworzą prawdziwy kościół domowy.
W parafii oprócz programu katechetycznego, który w ostatnich klasach szkoły średniej obejmuje kurs przedmałżeński, przeprowadziliśmy w tym roku dodatkowy kurs dla chętnych z dekanatu tucholskiego.

Kandydaci do zawarcia sakramentu małżeństwa do Biura Parafialnego zobowiązani są dostarczyć:
- Świadectwa chrztu;
- Świadectwa katechizacji przedmałżeńskiej;
- Zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego.