Rodzinny Bal Świętych 2019

NABÓR DO DIECEZJALNEGO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO

Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na nowy rok 2019/2020. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 12.00 oraz 7 września o godz. 10.00w budynku Collegium Marianum w Pelplinie.

Do Studium przyjmowani są kandydaci, którzy posiadają wiedzę i umiejętności muzyczne na poziomie ukończonej szkoły muzycznej I stopnia. W wyjątkowych wypadkach, po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, do Studium mogą być przyjęci kandydaci, którzy nie posiadają wykształcenia muzycznego. Decyzję w tych sprawach podejmuje komisja egzaminacyjna. Opłata egzaminacyjna wynosi 80 zł.

Warunkiem przyjęcia do Studium Organistowskiego jest zdanie egzaminu wstępnego, który obejmuje:

•   wykonanie na fortepianie trzech zróżnicowanych stylistycznie utworów (polifoniczny, sonatina lub forma sonatowa, etiuda bądź utwór dowolny),

•   zaśpiewanie przygotowanej przez kandydata pieśni kościelnej,

•   przesłuchanie ogólnomuzyczne, sprawdzające słuch i znajomość zasad muzyki.

Kandydaci bez przygotowania muzycznego podlegają przesłuchaniu sprawdzającemu predyspozycje słuchowe oraz głosowe. Wymagane jest przygotowanie i wykonanie wybranej pieśni kościelnej.

Wymagane dokumenty:

•   podanie,

•   życiorys,

•   świadectwo ukończenia szkoły muzycznej lub prywatnego  przygotowania muzycznego,

•   opinia proboszcza o kandydacie,

•   jedna fotografia.